Процес приготовуння плавленого сиру

Цікаві факти про плавлений сир

Не секрет, що плавлені сири користуються великою популярністю. За їх допомогою можна урізноманітнити щоденний раціон, а при прояві фантазії можна готувати щоразу нову страву з одного і того ж продукту, отримуючи нові смаки за доступну ціну. Плавлені сири користуються високим попитом завдяки новим технологіям їх виробництва та постійним поліпшенням якості продукту.

Історія та міфи

Довгий час серед споживачів ходив міф про те, що плавлені сири виробляють з неякісних залишків сирного виробництва. Насправді, для плавлених сирів є державні стандарти, а сам процес достатньо складний, оскільки існує безліч факторів, які впливають на кінцевий результат.

Виробництво плавленого сиру починається з підбору сировини. Зазвичай це тверді сорти сиру, вершкове масло, молоко (незбиране або знежирене), сіль.

Всі інші додаткові продукти, такі як зелень, гриби, овочі, м’ясопродукти, закуповуються у постійних перевірених партнерів, які не один рік співпрацюють з нами.  Це все українські виробники.

Наступним етапом йде власне підготовка суміші. Всі інгредієнти, в тому числі й добавки у вигляді грибів, овочів, зелені або м’яса, згідно технології, рецепту та температурних режимів, додаються у строгому порядку.

Наступний етап –  плавлення сирної суміші. Плавлення проводиться в спеціальному обладнанні для плавленого сиру з мішалкою та вакуумною системою. Твердий сир, масло, молоко та інші інгредієнти завантажуються в мішалку, яка перетворює все в однорідну масу, після чого подається пар і відбувається плавлення.

Висока температура при виробництві сиру дозволяє в подальшому гарантувати якість і безпеку продукту і витримувати заявлені терміни зберігання.

Готову плавлену суміш відразу подають на фасування в фольгу: брикети по 100 г або в поліетиленові стакани 100 г. Після фасування бортики затискаються і запікаються спеціальною праскою і сир виявляється в герметичній упаковці. На нього наноситься дата виробництва, термін придатності, а також час і номер партії. Потім товар охолоджується. Через три доби після виробництва, лабораторних досліджень і дегустації продукція направляється на реалізацію.

Протягом усього процесу – від самого початку до етапу реалізації – здійснюється контроль

на відповідність фізико-хімічного складу і такими показниками, як смак, запах, консистенція і зовнішній вигляд. Якщо виявляються різного роду невідповідності, партія бракується.